Oświadczenie w sprawie dostępności

Urząd Statystyczny w Poznaniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Wyszukiwarka kontaktów Urzędu Statystycznego w Poznaniu.

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie sporządzono dnia Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą wyznaczoną do kontaktu jest Krzysztof Toboła. E-mail: k.tobola@stat.gov.pl. Telefon: 61 27 98 328. Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności można składać w sekretariacie Urzędu na adres: sekretariatUSPOZ@stat.gov.pl

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu strony internetowej. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Urząd Statystyczny w Poznaniu powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej.Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury istnieje możliwość wystąpienia z wnioskiem do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynek: Urząd Statystyczny w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 27/29, 60-624 Poznań.

Do budynku prowadzi jedno główne wejście od ul. Wojska polskiego 27/29. Budynek składa się z pięciu kondygnacji. Dojście do budynku jest utwardzone.

Do holu głównego z zewnątrz prowadzą schody. Po prawej stronie schodów znajduje się platforma przyschodowa, umożliwiająca transport osób niepełnosprawnych na poziom holu głównego.

Punkt informacyjny/portiernia usytuowany jest na prawo od wejścia do holu głównego.

Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze holu głównego (w części prowadzącej do informatorium) obok windy pasażerskiej.

Przed budynkiem znajduje się jedno miejsce parkingowe, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Budynek dysponuje jedną windą pasażerską, wyposażoną w drzwi przesuwne i mieszczącą wózek inwalidzki. Przyciski kolejnych pięter na panelu sterującym windy są oznaczone w formie numerycznej, jak i w alfabecie Braille’a.

Pomieszczenia Regon, informatorium oraz toalety w części dostępnej, oznaczone są w alfabecie Braille’a.

W budynku nie występują inne oznaczenia w alfabecie Braille’a, ani oznaczenia kontrastowe lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Część dla obsługi interesantów wyposażona jest w pętlę indukcyjną.

Budynek pozbawiony jest progów utrudniających poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Szerokość drzwi prowadzących na poszczególne piętra Urzędu jest dostosowana do swobodnego poruszania się przez osoby niepełnosprawne.

Podczas wizyty w Urzędzie istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209 poz. 1243) osoba doświadczająca trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się ma możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w urzędzie.

Zamiar skorzystania z pomocy należy zgłosić w urzędzie najpóźniej na 3 dni robocze przed dniem zamierzonego załatwienia sprawy.

W Urzędzie Statystycznym w Poznaniu osobą wyznaczoną do kontaktu w tej sprawie jest
Krzysztof Toboła  tel. 61 2798 328,

Kontakt e-mail: SekretariatUSPOZ@stat.gov.pl

Urząd zapewni obsługę osoby niepełnosprawnej w wyznaczonym przez nią terminie, a jeżeli nie będzie to możliwe wyznaczy inny możliwy termin.
Korzystanie z pomocy tłumacza w urzędzie jest bezpłatne tylko dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 i Nr 171, poz. 1016).

 

Budynek: Urząd Statystyczny w Poznaniu - Oddział w Kaliszu, ul. Piwonicka 7-9; 62-800 Kalisz

Do budynku prowadzi wejście od ul. Piwonickiej 7-9. Dojście do budynku wykonane jest z nawierzchni utwardzonej. Budynek składa się z trzech kondygnacji, w tym dwóch nadziemnych.

Do wejścia głównego budynku prowadzą schody zewnętrzne. Urząd zlokalizowany jest na kondygnacji pierwszego piętra.

Interesanci  przyjmowani są w Sali REGON, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie klatki schodowej. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym.

Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

 

Budynek: Urząd Statystyczny w Poznaniu - Oddział w Koninie, ul. Poznańska 84, 62-510  Konin

Do budynku prowadzi wejście od ul. Poznańskiej 84. Dojście do budynku wykonane jest z nawierzchni utwardzonej. Budynek składa się z trzech kondygnacji, w tym dwóch nadziemnych.

Do wejścia głównego budynku prowadzą schody zewnętrzne. Pomieszczenia Urzędu zlokalizowane są w piwnicy, na parterze oraz pierwszym piętrze budynku.

Interesanci przyjmowani są w sali REGON/INFORMATORIUM znajdującej się na parterze.

Szerokość głównych drzwi do budynku oraz drzwi do sali REGON/INFORMATORIUM jest wystarczająca do przejazdu przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Budynek nie jest wyposażony w windę, platformy przyschodowe lub toaletę dla osób niepełnosprawnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym. Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

 

Budynek: Urząd Statystyczny w Poznaniu - Oddział w Lesznie ul. Jana Dekana 4, 64-100 Leszno

Do budynku prowadzi wejście od ul. Jana Dekana 4. Dojście do budynku wykonane jest z nawierzchni utwardzonej.

Budynek składa się z trzech kondygnacji, w tym dwóch nadziemnych.

Do wejścia głównego budynku prowadzą schody zewnętrzne. Pomieszczenia Urzędu zlokalizowane są w piwnicy i na pierwszym piętrze.

Interesanci przyjmowani są w Sali REGON, znajdującej się na pierwszym piętrze w bezpośrednim sąsiedztwie klatki schodowej.

Szerokość głównych drzwi do budynku oraz drzwi do sali REGON jest wystarczająca do przejazdu przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Budynek nie jest wyposażony w windę, platformy przyschodowe lub toaletę dla osób niepełnosprawnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym. Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

 

Budynek: Urząd Statystyczny w Poznaniu - Oddział w Pile, al. Niepodległości 37, 64-920 Piła.

Do budynku prowadzi wejście od ul.  aleja Niepodległości 37. Dojście do budynku wykonane jest z nawierzchni utwardzonej.

Do wejścia głównego budynku prowadzą schody zewnętrzne. Budynek składa się z siedmiu kondygnacji, w tym sześciu nadziemnych.

Urząd zlokalizowany jest na kondygnacji pierwszego i drugiego piętra.

Interesanci są przyjmowani w Sali REGON   znajdującej się na drugim piętrze.

Budynek wyposażony jest w dwie windy osobowe – brak drzwi przesuwnych. Na parterze budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma portierni.

Do budynku przynależy parking, na którym wyznaczono 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Po przeciwnej stronie od wejścia głównego budynku znajduje się podjazd dla osób niepełnoprawnych, przy którym wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym.